הימצאותם של ילדים בקבוצה הינה דבר טבעי, מעצם היותם משוייכים לקבוצות שונות ביום יום – משפחה, חברים, גן/כתה. עם זאת, ישנם ילדים המתקשים למצוא את מקומם בחברת בני גילם, למרות שלרוב הם מעוניינים בכך.

הקושי להשתלב ולקחת חלק בפעילויות חברתיות יומיומיות מביא לא פעם לתסכול ועוגמת נפש – גם לילדים וגם לנו, כהורים המתבוננים מהצד. לקושי להשתלב באופן מותאם עם בני הגיל ישנן השלכות רגשיות וחברתיות, המשפיעות על תפקודים שונים.

עבודה בקבוצה מעודדת את הילד להביע את עצמו, להביא לידי ביטוי את יחודו וכישוריו ובמקביל – גם להתייחס באופן מותאם לצרכי האחר.

בטיפול קבוצתי הילדים חווים התנסות קבוצתית בטוחה, המאפשרת להם אתגרים, שיתוף וקשר עם ילדים אחרים בעלי קשיים דומים לשלהם – והם כבר לא לבד…
השתתפות בקבוצה מאפשרת לילד הזדמנות לשפר תפקודים שונים באמצעות מפגש עם בני גילו, המתמודדים עם קשיים דומים לשלו.
ההתנסות הבטוחה בקבוצה מחזקת את החוויה החיובית של הילדים עם בני גילם ועם הזמן הם חשים בטחון רב יותר ורוכשים מיומנויות חברתיות אותן הם יכולים ליישם גם מחוץ לקבוצה.

הדגש בטיפול הקבוצתי נקבע בהתאם לצרכי הילד – ישנן קבוצות בהן הדגש הוא חברתי-רגשי בעיקרו, בעוד שבקבוצות אחרות הדגש הוא למשל מוטורי וההתנסות הקבוצתית מעניקה ללמידה ערך מוסף.
לקבוצה יש כוח… !

במכון נערכות קבוצות טיפוליות לילדי גן ובית הספר:

  • קבוצות לשיפור מיומנויות חברתיות – מיועדת לילדים המתקשים ביצירת קשרים חברתיים ובהתנהלות מותאמת עם בני גילם.

 

  • קבוצות כתיבה – מיועדת לילדים בגילאי בי"ס המתקשים ברכישת הכתיבה על מרכיביה השונים. 

 

  • קבוצות לביסוס מיומנויות לקראת כיתה א' – מיועדת לילדים לפני עלייתם לכתה א'. בקבוצה ניתנים כלים לביסוס מיומנויות גרפיות, למידה והתארגנות.
פנה אלינו